הפקת אירועים > תקליטן דתי לבר מצווה
 

תקליטן דתי לבר מצווה

איזו התרגשות. הילדון שלכם הופך לאיש! לא יאומן איך חלפו השנים. רק אתמול הוא היה פעוט קטן ומתוק התלוי כולו בכם והנה פתאום הוא איש קטן ודעתן...
 
את האירוע תרצו כנראה לחגוג היטב כראוי וכיאה למסיבה חשובה בו אתם מציינים את יום הגיעו של הילד לגיל מצוות.

מהי המשמעות של מסיבת בר המצווה?

עד גיל מצוות הילד עדיין אינו אחראי למעשיו ויש מצוות שהוא אינו חייב בהם מדאורייתא אלא מדרבנן מחויבים הוריו לחנכו לקיום מצוות מצד מצות חינוך. ביום בו הוא מגיע למצוות הוא נעשה אחראי למעשיו והוא זה שאמור לדעת לבחור בטוב ולהעדיף אותו על פני הרע. ביום הגדול הזה, בו מצטרף אליו היצר הטוב והוא מתחיל לקיים את המצוות מתוך חיוב דאורייתא, שמחים אתו כל בני המשפחה, החברים, הקרובים והידידים. את השמחה הזו נוהגים לציין בסעודת מצווה.

איך חוגגים את מסיבת בר המצווה?

בדרך כלל נהוג לחגוג את האירוע באולם אירועים עם ארוחה טובה וכמובן עם תקליטן דתי שמנעים את האירוע עם מוסיקה מסורתית. בחירת האולם יהיה בדרך כלל באזור המגורים של המשפחה. החברים של החתן ושל הוריו יוזמנו אף הם ויעניקו לו מתנות מתאימות והולמות לאירוע. יש שיעניקו לו ספרי קודש ויש שיבחרו לתת לו גביע יש שיבחרו בסכום כסף או בשובר זיכוי לחנות מסוימת. בקיצור מהאירוע הזה יוצא החתן עשיר בנכסים...
 
אין ספק שגולת הכותרת של האירוע יהיה התקליטן שינצח על האירוע. איך נבחר את התקליטן המתאים לבר מצווה? חשוב מאוד להתייחס לאופי החתן, המשפחה ושאר המשתתפים באירוע. כאשר בוחרים בתקליטן שלא מכיר את הניואנסים של הקהל עליו הוא מופקד, הוא לא יצליח להתאים כראוי את השירים ואת הקצב על פי טעמם. כדי לדעת לשמח קהל מסוים יש להכיר את אופיו ואת סגנונו.

איך תבחרו את התקליטן הדתי לבר מצווה?

כאשר אתם עומדים בפני בחירת התקליטן, עליכם לערוך סקר קטן בקרב מכרים וידידים שערכו לאחרונה אירוע בר מצווה או שהם השתתפו באירוע מעין זה. מהם תוכלו לשמוע על תקליטנים דתיים המציעים את שירותיהם גם לבר מצוות. שאלו אותם איך היה האירוע והאם התקליטן זרם עם הקהל והצליח להרים את האירוע ולהביא את כל הקהל אל רחבת הריקודים. בדרך כלל המחקר הזה יהיה זה שיוכל לתת לכם את האינדיקציה לגבי התקליטנים השונים וכך תוכלו לבחור בתקליטן הנכון והמתאים לכם.
 
דבר נוסף שכדאי לכם לעשות בטרם תסגרו עם התקליטן שיבוא לשמח אתכם באירוע, זה פשוט לקום וללכת לאירוע בו מככב התקליטן אותו אתם רוצים לאירוע. בגלל שעל טעם וריח – אין להתווכח, והטעם בשירה גם נכלל בפתגם הזה, לכן, אל תסתמכו בעיניים עצומות על חוות הדעת של ידידיכם אלא בדקו בשטח האם אכן אתם מתחברים לסגנון.
 
אז – שיהיה במזל טוב.