הפקת אירועים > הדברה ותברואה בעסקי המזון
 

הדברה ותברואה בעסקי המזון

תברואה בחדרי אוכל ומטבחי מסעדות ואולמות אירועים הם מבין הדברים החשובים ביותר שקיימים בכל עסק, ההקפדה על תברואה תקינה והיגיינה על פי הספר, היא חלק מסטנדרטים שחייב כל עסק מזון ליישם על פי דרישות משרד הבריאות.
 

תברואה והדברה זה לא מסוכן...?

התשובה היא לא!
במקומות כמו מטבחים, אולמות אירועים וברים, תופעת המקקים, חרקים, עכברים וחתולים הם דבר שדי שכיח, בגלל שבעלי חיים אלו ידועים כבעלי חיים שמזהמים ומזיקים, שחשוב מאוד להפקיד שימצאו כמה שיותר רחוק מאזור המטבח וחדר האוכל ככל שאפשר.
בשביל לוודאות שהמזיקים ישמרו מרחק, חשוב מאוד להקפיד לבצע אחת לחצי שנה לפחות הדברה תברואתית, שזוהי הדברה נגד מזיקים, כגון: יתושים וזבובי חול, תיקנים, פרעושים, צרעות, קרציות, עכברים וחולדות.
 
אחד החששות הגדולים של כל מנהל מטבח וכל בעל מסעדה מהדברה היא "הרעלה", אז חשוב לציין שכיום ההדברות שמבצעים חברות ההדברות המקצועיות והמיומנות מתבצעות ללא רעלים והינם ידידותיים לסביבה.
 
החשש הגדול אצל גופים אלו החוששים מהדברות הם אך ורק בגלל המודעות הגבוהה והרגישות שקיימות לתיקנים והמזיקים שמסתובבים בין רגלי הטבחים ועובדי המטבח וחדרי האוכל.
 

למה לבצע הדברה תברואתית אצלי במטבח

התשובה פשוטה! אין מנהל מטבח שלא רוצה בניקיון וסדר במטבח אותו הוא מנהל, וכנ"ל לגביי הלקוחות שרוצים באסטטיקה הגבוהה ביותר וההיגיינה ככל האפשר במקום בו הם אוכלים.
ביצוע הדברה מונע את הופעתם של מזיקים ומטרידים כאלו ואחרים שיכולים לגרום פגיעה רצינית במוניטין המסעדה או אולם השמחות, פרסום שלילי, נזקים כספיים בעקבות תביעות של האורחים וכמובן נזק בריאותי לאלו האוכלים מהמזון.
 

תברואה בעסקי המזון זהו חוק

בישראל קיים חוק מחמיר ביותר על עסקי מזון ומשקאות בכל הנוגע לשמירה על היגיינה וניקיון בחדרי האוכל והמטבחים, לא פעם מבצעים פקחים של משרד הבריאות ביקורות פתע למסעדות ועסקי מזון שלגביהם יש תלונות על תברואה לקויה, אי סדר וחוסר ניקיון במקום בו החוק מחייב שמירה מקסימאלית על הניקיון.
 
החוק במדינת ישראל בנוגע על תברואה בעסקי מזון היא מהמחמירות ביותר וכל העובר על החוק צפוי לעונשים הקבועים בחוק שכוללים קנסות כספיים גבוהים מאוד וסגירת המסעדה לתקופה שנקבעה עד לבדיקה וחקירה בנושא.