הפקת אירועים > שמלות כלה – כיצד תבחרי את ה-אחת ?
 

שמלות כלה – כיצד תבחרי את ה-אחת ?

אין רגע מרגש יותר, עבור כל אישה באשר היא, מלעמוד מול המראה הגדולה בסלון הכלות, ולהסתכל על עצמה בשמלת כלה, בפעם הראשונה בחייה. משהו בלבן לבן הזה, הטהור והחגיגי – ככה בדיוק היא דמיינה את עצמה עוד כשהיתה קטנה, כך בדיוק היא דמיינה שיהיה כשפגשה את מי שבקרוב תינשא לו, וגם אם השמלה הספציפית שהיא לובשת לא לטעמה ממש, הרי שאין כמו הרגע הזה. ותשמעו, זה עובד גם על כלות פמיניסטיות, וגם על נשות קריירה, וגם על מי שמעדיפה בכלל להתחתן במכנסיים וטריקו – הרגע הזה של שמלת הכלה שאנחנו מדברים עליו, הרגע שלא נשכח.
 שמלת כלה

שיקולים בבחירת שמלות כלה

סביר להניח כי היית בימי חייך באי אילו חתונות, סביר כי יצא לך לדפדף אולי במגזין חתונה כלשהו או אפילו בעיתוני הנשים ולראות תמונות מפתות של כלות עונדות טבעות יהלום בשילוב עם שימלה יוקרתית, ואת בוודאי יודעת כי שמלות כלה כמו טבעות נישואין או טבעות אירוסין מגיעות בשפע עצום של דגמים, סגנונות ועיצובים, מביניהם תוכלי לבחור את השמלה בסגנון המתאים לך. להלן כמה מהשיקולים אותם כדאי לקחת בחשבון בעת בחירת שמלת כלה:
  1. הסגנון האהוב עליך – האם את חולמת על שמלת כלה בסגנון רומנטי, או שמלה פומפוזית המשלבת פנינים וזהב ? האם תרצי בשמלה חשופה או שמרנית, שמלה צמודה לכל אורכה או שמלה בעלת חלק תחתון מנופח – ברור לך כמובן ששפע הסגנונות והאפשרויות פותח בפניך אפשרויות עיצוביות רבות ביותר.
  2. צבע – כמובן שעברו כבר הימים בהם שמלות כלה היו לבנות בלבד, וכיום אפשר למצוא שמלות במבחר צבעים רחב – לבן מסורתי, קרם ובז' לגווניו, ואפילו בצבעי פסטל רכים – צהבהב, תכלת, ורוד, ואחרים. וכמובן, גם אם את חולמת על שמלה לבנה, אין מניעה לשלב בה נגיעות נוספות של צבע.
  3. נוחות – לא משנה מה יגידו כולם, שמלת הכלה שלך חייבת להיות נוחה ומותאמת לתווי גופך, או במילים אחרות – אם לא יהיה לך נוח בשמלה, כולם יראו את זה. גם בתמונות. גם בוידאו.
  4. בחירת שמלת הכלה צריכה להתחשב בפרמטרים הקשורים במיקום ומועד - קיים הבדל משמעותי בין חתונה הנערכת בתוך אולם, בחיק הטבע המיוער או על חוף הים, חתונת קיץ או חורף, וחתונת צהרים או ערב. וכמובן, בישראל כמו בישראל – תחזית היא המלצה בלבד, לכן בעת חתונה בחורף או בעונות המעבר, כדאי שתצטיידי גם בשרוולון או בחלק עליון תואם לשמלה, שיוכל לסייע במקרה של קור פתאומי או גשם.
  5. תקציב – תחום עיצוב שמלות כלה הוא תחום מגוון ועשיר מאוד, בו עוסקים מיטב מעצבי ארצנו, המציעים מגוון עצום של סגנונות ומחירים לשמלות היוצאות תחת שרביטם. אנו ממליצים מאוד שלא להיכנס להוצאות מיותרות ברכישת שמלת הכלה, לזכור שלמרות שמדובר ביום החתונה – עדיין מדובר ביום אחד בלבד ובשמלה אחת בלבד (שסביר להניח שלא תלבשי שוב), וכי כדאי להתאים את תקציב השמלה לתקציב האירוע כולו.
 
 קישורים שימושיים: שמלות להשכרה