הפקת אירועים > סוגי שמן הזית בבישול גורמה
 

סוגי שמן הזית בבישול גורמה

זוכרים את הימים בהם הייתה מכולת שכונתית אחת ובה שני סוגי שמן? ובכן, הם נגמרו. כיום הכניסה לסופר, חושפת מעבר שלם המוקדש לכל סוגי השמן הקיימים, וכמות סוגי השמן גדולה יותר משאתם מסוגלים לספור.
בהתחלה עם כניסתכם לסופר, אתם עוד קוראים את סוגי השמן ולפני שהינכם מספיקים להגיע לאמצע המעבר, אתם מוצאים עצמכם תוהים מה יש במעבר השני, תוך הצצה לתור בקופה שאפילו הוא יותר קצר ממדפי השמן, והרצון להכניס בקבוק שמן לעגלה ולברוח משם גובר עליכם.
לכן הבחירה תעשה לרוב על פי המחיר, אך דווקא כאן מומלץ להתעכב עוד רגע ולבחור את התיבול שונה יניב את אותה מנה בשני טעמים שונים לחלוטין.
אחד המרכיבים החשובים ביותר בתיבול הוא גם סוג השמן בו נעשה שימוש ועל כן אל תמהרו לבחור שמן זית בהתאם למחיר אלא בהתאם לאיכות.
 

איזה שמן יותר בריא

 
בשנים האחרונות, שמן הזית זוכה לתשבחות רבות ואף נחשב הוא לתוסף טעם אשר משפר את רמת הסלט הפשוט לסלט גורמה. שמן הזית הופך כל חביתה ביתית פשוטה למעדן ואת תפוח האדמה שהוכנס לתנור לתפודים המעוררים חשק.
ערכו הרפואי של שמן הזית הוא אינו דבר של מה שבכך, שמן הזית מסייע להפחתת רמת הכולסטרול בדם ובמניעת מחלות לב שונות וטרשת העורקים.
מעבר לערך הרפואי שלו והשימוש השכיח בתרופות סבתא, שמן הזית מותאם להמון סוגי בישול וביניהם בישול גורמה.
 

קייטרינג והקשר לשמן זית

 
סביר להניח שיצא לכל אדם לנכוח באירוע אליו הוזמן אוכל מחברת קייטרינג.
עלות שמן הזית אל מול שמן רגיל היא גבוהה הרבה יותר ולכן סביר להניח כי לא יעשה שימוש בשמן זית בחברות הקייטרינג אלא אם כן החברה איכותית.
אחד הפרמטרים הכי חשובים באירועים מכל הסוגים הוא האוכל. אומנם תשבחות על אוכל טוב ממהנות להינתן, אך חוויה לא טעימה של אוכל לבטח תגיע לבעלי האירוע במהירות וללא חשש ועל כן חשוב לשים דגש על בחירת הקייטרינג לאירוע.
כיום, ישנן חברות קייטרינג אשר מספקות בישול גורמה ומתחייבות לשימוש בשמן זית.
השימוש בשמן הזית תורם רבות לטעם האוכל. בבואכם לקיים אירוע איכותי ובו בישול גורמה, מומלץ לשאול את חברת הקייטרינג עם איזה שמן הם עובדים ולהשקיע בחברה אשר תעניק את אוכל הגורמה הטוב ביותר לאירוע שלכם.