הפקת אירועים > ימי גיבוש
 

ימי גיבוש

מקום עבודה כבר מזמן אינו רק מקור הכנסה, מגיעים בבוקר, דופקים שעון, מסיימים לעבוד, הולכים הביתה, ולא נפגשים עד הבוקר שלמחרת.
בחברות ועסקים רבים מבינים היום את חשיבותו של יום גיבוש ועד כמה הוא תורם ומוסיף לעבודת צוות באוירה טובה וחיובית, לאמון הדדי בתוך הקבוצה או הצוות, ולהיכרות מהפָּן האישי יותר, אותם רק יציאה משגרת העבודה המוכרת והידועה יכולה להביא.

הרעיון הוא פשוט וגאוני כאחד- יום כיף לעובדים הכולל משותפת מאתגרת ויצירתית לעובדי החברה, ללא בני זוג וילדים למשך יום אחד או מספר ימים יוצרת סוג חדש של תקשורת בין המשתתפים, הדינאמיקה זורמת וחופשית יותר, והם מגלים בעצמם את היכולות שלהם לעבוד כצוות למען מטרה או אינטרס משותף. את הערכים אלו הם ייקחו איתם אל שיגרת העבודה היום יומית, עבודת הצוות שלהם תשתפר לאין ערוך, ואף המוטיבציה והאחריות האישית של כל אחד ואחת מהם.

חשיבות קיומם של ימי גיבוש רבה אף יותר במקומות עבודה בהם הדינאמיקה בין חברי הקבוצה אינה תקינה, והתקשורת הבין-אישית משובשת או כמעט ולא קיימת. כאשר ישנם חיכוכים וסכסוכים חברתיים, סביבת העבודה נפגעת ועבודת הצוות משתבשת. במקרים אלו הפעילות תתמקד בעיקר בדינאמיקה קבוצתית, אם כי תשאיר גם זמן לפעילות של שעשוע וכייף להפגת המתח ושבירת הקרח.

בשני המקרים העובדים חשים שהחברה משקיעה בהם, מפנקת אותם, ובעצם מביעה את הערכתה להשקעה היום יומית שלהם, ומעבירה להם מסר שבזכותם החברה מצליחה ומגיעה להישגים, ובכך מחזקת את רצונם להצליח בחברה ולהישאר בה.

לסיום יום הגיבוש ניתן לחלק מתנות לעובדים, ללכת למסעדה, או ללכת ביחד להרצאה מעניינת או הופעת בידור קלילה שתשאיר טעם טוב של עוד אצל העובדים שיקומו בבוקר המחרת ברצון ובכייף ליום העבודה הבא שלהם.

 
פעילויות כיף וימי גיבוש לחברות ולקבוצות מהווים אמצעי חשוב והכרחי להצלחת העסק ולהשגת היעדים.