הפקת אירועים > יום גיבוש מיוחד לעובדים שלך - כיצד?
 

יום גיבוש מיוחד לעובדים שלך - כיצד?

 עוד שנה עברה, החברה גדלה ואנשי צוות השתנו והגיע העת להתחיל לתכנן את יום הגיבוש השנתי של החברה. בניגוד לחברות הגדולות אין לכם את האמצעים לעשות לכל החברה חופשה יוקרתית במלון אך בכל זאת אתם רוצים לפנק את העובדים, לעשות להם יום גיבוש כיפי ובלתי נשכח ולהראות להם שהם חשובים. אז איך עושים זאת?
 
  1. כל אירוע חברה צריך להיות מותאם לרוח החברה ולאנשים העובדים בה. אחד ההמלצות החשובות ביותר היא לבדוק ולנסות לאבחן את העובדים שלכם – מה החולשות של כל אחד ומה החזקות. רוב העובדים שיצא לי לדבר עימם מעדיפים יום כיף שיש בו ערך מוסף – כזה שיגבש אותם, יקרב חדשים לוותיקים או יעזור להם להתגבר על חולשות מסוימות שמפריעות להם בתפקידם היומיומי. לכן, בבואכם לקבוע יום כיף חישבו מה הייתם רוצים לשפר בארגון.
  2. שתפו את העובדים בהחלטה. מצד אחד תקבלו רעיונות שאולי לא הייתם מגיעים אליהם בכוחות עצמכם. זו גם הזדמנות נהדרת לראות איך עובדים מגיבים לבקשה, מה ההתנהלות ואולי דרכה תמצאו את המנהל הבא. אנשים אוהבים להיות שותפים בהחלטות ובטווח הארוך זה הופך אותם לשותפים לדרך ולמאושרים יותר.
  3. לאחר שערכתם רשימה של מקומות חפשו את המקום שיתאים לבקשות שלכם ולצרכים שלכם. רוב המקומות המציעים ימי כיף או גיבוש מכינים לרוב תכנית מובנית מראש אשר, עבור חברה קטנה זה יכול להספיק אך עבור חברה גדולה יותר נסו שיתאימו ויתפרו את יום הכיף עבורכם. בצורה זו תקבלו תמורה גבוהה הרבה יותר עבור כספיכם.
  4. חפשו משהו מקורי. כל חברה פוטרת את עצמה ביום כיף שכולל משהו בנאלי כמו טיול עם חלק אתגרי בצורת טרקטורונים, קיר טיפוס או פיינטבול. זה יכול להיות נחמד פעם אחת אך אם אתם באמת רוצים להפתיע ולשנות חפשו משהו שונה ומקורי. דוגמא אחת ליום כיף שונה ומיוחד הוא יום כיף במוזיאון הילדים בחולון. המוזיאון מציע ימי גיבוש גם לארגונים במהלכם ניתן להתנסות באחת משתי הפעילויות: "הזמנה לשקט" או פעילות "דיאלוג בחשיכה". הזמנה לשקט מומלצת לארגונים ולמקומות עבודה שרוצים לשפר את יכולת התקשורת בין העובדים בארגון, או העברת הוראות לביצוע משימות. לעומתה, הפעילות במסגרת דיאלוג בחשיכה מועברת כולה על ידי מדריכים אילמים וחירשים כאשר כל התקשורת בין המשתתפים נעשית בדממה ובאמצעות שפות בלתי מילוליות. אלו הם אתגרים מעניינים וייחודיים אשר תוכלו לקחת את העובדים שלכם – בין אם הם צוותים או קבוצות עובדים ודרכם תוכלו לעודד עבודת צוות, כישורי מנהיגות, חשיבה יצירתית ומחוץ לקופסא. שתי הפעילויות יוצאות דופן והן חוויה ייחודית שתישאר עם העובדים זמן רב לאחר שיום הכיף ייגמר.
  5. הדבר אולי הכי חשוב בארגון יום גיבוש, הוא כמובן ההצלחה שלו. הצלחת יום הכיף טמונה לא רק בשיתוף הפעולה של העובדים שישתתפו בו, אלא בראש ובראשונה במקום עצמו ובמקצועיות הארגון שלנו ליום המיוחד הזה. בכדי להפיק את המיטב מן היום הזה, וליהנות עד כמה שניתן, מומלץ תמיד לחפש המלצות מקולגות על המקומות המציעים עצמם לימי גיבוש וימי כיף לחברות. רוב הסיכויים שאם יש המלצות - אזי מישהו היה שם ויצא מרוצה!