הפקת אירועים > טיפים לבחירת צלם חתונה
 

טיפים לבחירת צלם חתונה

אירועים חשובים מאופיינים בכך שרוצים לזכור אותם לנצח. חתונות, מטבע הדברים, הן בין האירועים החשובים והמרגשים ביותר שניתן להעלות על הדעת ולכן מומלץ להשקיע בבחירה נכונה של צלם החתונה. בשורות הבאות נספר על כמה טיפים חשובים לבחירה מושכלת ונכונה בצלם שיהיה לא רק מקצועי ואיכותי אלא גם האדם הנכון שמתאים במיוחד לאירוע שלכם.

צלם מקצועי, מגע אומנותי

יש הסבורים שצלם חתונות חייב להיות אדם בעל מיומנות שהיא טכנית בעיקרה, עם יכולת להפעיל מצלמות, להשיג צילומי זום ותקריב איכותיים, יכולת לנצל רמות תאורה שונות ואפקטים מיוחדים וכדומה. אנו סבורים שכל הדברים הללו הם בהחלט חשובים אבל חשוב לא פחות לבחור צלם בעל יכולת אומנותית בלתי מבוטלת. לכן, הטיפים הראשונים שלנו כוללים תשומת לב להיבטים כגון:
  • צלם מקצועי – הוא זה שיעניק לכם תרגום מרגש של הרגעים השונים של האירוע לכדי מזכרת נפלאה.
  • יכולת אומנותית – היא זו שתאפשר לקבל תוצאות שיהיו משהו שהוא מעבר לתרגום המציאות אלא הגעה לרובד גבוה יותר שנותן ערך מוסף של ממש.
  • יכולת וניסיון בסטילס ווידאו – חשוב כמובן שצלם מקצועי יהיה בעל ניסיון בצילום סטילס ווידאו וכן בעל יכולת לשפר את התוצאות באמצעות תוכנות מחשב במידת הצורך (תיקון תאורה, העלמת עיניים אדומות, ריטוש וכדומה).

הבנה של הלקוח, צרכים ורצונות

למרות שצלם אירועים וחתונות צריך להיות מקצוען אמיתי עם יכולת אומנותית, יש דבר נוסף שלא כדאי להתפשר עליו. אנו מדברים על היכולת של הצלם להבין את הלקוח, להבין את הצרכים שלו, את הרצונות שלו, את הציפיות שלו. יש לקוחות שמעניקים לצלם חופש אומנותי גדול יותר ויש כאלה שחיים בשלום עם תמונות שעברו שינוי והשבחה באמצעות פילטרים מקצועיים. לעומת זאת, יש אנשים שמעדיפים תמונות יותר טבעיות וצילומים פחות מעובדים. לכן, טיפים חשובים נוספים לבחירת הצלם הנכון יהיו:
  • רצון של הצלם להבין את מקומו של הלקוח והבנה שאין מדובר בפרויקט אומנותי גרידא.
  • יכולת גבוהה בתקשורת, דבר חיוני כדי למנוע מהלקוח תוצאות שאינן לשביעות רצונו.
  • תיאום ציפיות מלא ומוקדם, שיבסס את ההצלחה מבעוד מועד.

תיק עבודות ושירותים נוספים

מכיוון שמרבית האנשים שמזמינים צלם חתונות אינם אנשי מקצוע בתחום זה אין טעם לבחור צלם שמסביר באריכות על מושגים טכניים בצילום, על עריכה, משך חשיפה וכדומה. הרבה יותר נכון ופשוט זה לבקש מהצלם להתרשם מתיק של עבודות קודמות. העבודות הקודמות צריכות כמובן לכלול צילומי וידאו, צילומים של החתן – כלה שנעשו באתרים אטרקטיביים, צילומי משפחה ואורחים מקבלת פנים וטקסי חתונה וכן הלאה.
 
טיפ אחרון לסיום עוסק בסגירת הקצוות לפני בחירת הצלם. ראשית, יש לברר מהם השירותים השונים שמקבלים, כמה צלמי סטילס יהיו, כמה צלמי וידאו, האם יהיו מצלמות רחף וכדומה. שנית, יש לברר מהי עלות השירות והאם היא תואמת את הזמנת העבודה ואת השירותים המבוקשים הנוספים אם יש כאלה (הכנת אלבום מעוצב, קליפ מיוחד וכדומה).