הפקת אירועים > הסרת שיער בלייזר
 

הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר – דברים שכדאי לדעת

אחוזי ההצלחה של טיפול הסרת שיער בלייזר הם גבוהים מאוד ועומדים על כ-80 אחוזים. מה שאומר כי בגמר הטיפול המטרה הושגה והאזור המטופל חלק כמעט לגמרי, ומעט השערות הנותרות הן עדינות ופלומתיות.
שיטת הסרת שיער בלייזר עובדת באמצעות קרן לייזר באורך גל אחיד. ריכוז האנרגיה בקרן הלייזר מפיק חום ההורס את שורש השערה. השיטה פועלת באמצעות התמקדות של קרן האור על צבעים כהים, במקרה זה שיער בצבע כהה, הבולט אל מול העור הבהיר.

הסרת שיער בלייזר – למי זה מתאים?

הלייזר מתאים במיוחד לבעלי עור בהיר ושיער כהה, ואינו מתאים לבעלי שיער בהיר (בלונדיני או ג'ינג'י בהיר). יש כל מיני סוגים של מכשירי הסרת שיער בלייזר, כאשר כל אחד מותאם לבעלי גוון עור ושיער אחרים. עד לאחרונה נחשב הלייזר מחוץ לתחום לבעלי עור כהה ממש, כמו הודים או אתיופים. מכשירי הדור הרביעי פתרו את הבעיה.

לפני תחילת סדרת טיפולי הסרת שיער בלייזר יש לעבור אבחון מקצועי על-מנת להתאים את המכשיר במדויק למידותיו של המטופל, תוך התחשבות במצבו הרפואי.

איך מתבצע הטיפול?

לפני הטיפול מגלחים את השיער, כדי שלא יקלוט את קרן הלייזר ויצרוב את העור (בשום אופן אין למרוט את השיער בפינצטה, בשעווה, במכשירי מריטה חשמליים או בחוט). באזורים הרגישים לכאב (בית השחי, המפשעה, הגב, הכתפיים, החזה והבטן, ורצוי גם בפנים) מורחים כשעה לפני הטיפול קרם אלחוש, שיסייע להפחית את הכאב. כדי לגרום לו לחדור עמוק יותר, מומלץ לבקש מן המטפל להניח יריעת ניילון מעל לקרם האלחוש עד לזמן הטיפול.
בתחילת הטיפול מסמנים את האזור הרצוי, מקררים אותו בעזרת ג'ל מיוחד, ואז מפעילים את המכשיר ומעבירים אותו על פני האזור הרצוי.

הסרת שיער בלייזר – זה כואב?

הסרת שיער בלייזר לא נחשב טיפול כואב, אם כי תחושות כאב הן מאוד אישיות ומשתנות מאחד לאחד, כאשר חלק רגישים יותר לכאב ואחרים פחות. במהלך הטיפול מורגש חום ותחושות עקצוץ קלות, שניתן למנוע על ידי מריחת משחה מאלחשת כשעה לפני תחילת הטיפול, כדי להחליש את תחושות העקצוץ המורגשות במהלך הטיפול. דרך נוספת למזער את הכאב היא לגלח את השיער באזור המטופל, מכיוון שבזמן הטיפול השערה מתחממת ומחממת את העור. מומלץ לבחון את רגישות העור בתחילת הטיפול, על מנת שלא לפגוע בו בהמשך.