הפקת אירועים > במות לאירועים
 

במות לאירועים

הכנת אירוע בשטח היא משימה הדורשת תשומת לב רבה לפרטים הקטנים, בעיקר בכל מה שקשור בנושא הבטיחות. הקמת במות לאירועים מבוצעת בדרך כלל על ידי חברות השכרת ציוד, שישמחו לדאוג לכל צרכי האירוע, גם בהקמת מערכות התאורה והסאונד. בין אם אתם נדרשים להקמת במות לאירועים גדולים או קטנים, לאירועי חתונה או לימי גיבוש צוות, הקמת במות לאירועים היא נושא שיש לקחת בכובד ראש ולבצע תוך הקפדה מיוחדת על הפרטים הקטנים.

 

מהם השיקולים שיש לקחת בחשבון בעת הקמת במות לאירועים ?

בעת תכנון אירוע, יתכן כי תחליטו כי אתם נדרשים להצבת במה במקום האירוע עצמו, אולם יש לדעת כי לשם כך נדרשת עבודת מקצוענים. הקמת במות לאירועים אינה דבר של מה בכך, דורשת רישיון הנדסי וביטוחי צד ג', מה שמעיד על הכרות טובה עם נושא הקמת במות לאירועים ועם הדרישות המורכבות של משימה זו.
 
הקמת במות לאירועים דורשת בעיקר ידע הנדסי אודות אפשרויות הקמת במות, שכן איננו רוצים מצב, חלילה, בו הבמה תתמוטט במהלך האירוע ואנשים יפגעו. הקמת במות לאירועים הנעשית בצורה אחראית היא חשובה ביותר, ולהלן כמה טיפים שיאפשרו לדעת כי בעת הקמת הבמה, נעשתה כל עבודת ההכנה הנדרשת.
 

הקמת במות לאירועים – כך תעשו את זה נכון

בעת מיקום הבמה יש לשים לב, כי הקרקע ישרה ויציבה. לצורך הצבת במות לאירועים נדרשת קרקע מישורית ככל האפשר, ובמידה והדבר אינו אפשרי יש לבחור בקרקע בעלת השיפוע המתון ביותר בשטח.
 
כמובן, במידת האפשר, הקימו את הבמה ביום הקודם ליום האירוע, מה שימנע לחץ רב ביום האירוע עצמו.
שימו לב, כי בעת הצבת במות נדרש לבחור מיקום שיהיה נגיש למשאיות השכרת ציוד שיגיעו. בעת הקמת במות לאירועים נדרשת הובלת ציוד רב, הכולל גם ציוד תאורה וסאונד, מה שבלתי אפשרי לביצוע בעת חניה רחוקה של משאיות הציוד ממיקום הבמה עצמו.
אם אתם מציבים במות לאירועים שגובהם מעל 60 ס"מ, שימו לב כי לשם כך נדרש אישור מהנדס בטיחות והשיגו אותו מבעוד מועד.
 
במידה ומדובר באירוע רב משתתפים, שימו לב, כי יש מספיק מקום בין הבמה ובין מקום עמידתו או ישיבתו של הקהל. כאשר מדובר באירוע אינטימי יותר, דוגמת אירועי גיבוש צוות בהם הקהל "יודע להתנהג בהתאם", לא נדרש למקם מחסומים או לשמור על שטח סטרילי גדול מדי.